Projekt edukacyjny – „Poznaj swoje – cudze chwalicie, swego nie znacie”

W szkole realizowany był projekt edukacyjny, podczas, którego uczniowie poznawali najbliższą okolicę, jej zabytki (kaplicę św. Anny, kościół św. Marcina, domy tyrolskie, domy z murem pruskim), walory turystyczne, miejsca godne pamięci, a już przez wielu zapomniane, a także odwiedzili miejsca kultury i nauki w Jeleniej Górze np. Muzeum Przyrodnicze, Zdrojowy Teatr Animacji, Kino Helios. Przez praktyczne działania poznaliśmy zasady poruszania się po szklakach turystycznych, podziwialiśmy piękno Karkonoskiego krajobrazu, przebywaliśmy na łonie natury dzięki czemu mieliśmy styczność z otaczającą nas fauną i florą. Dzięki gościnności właścicieli pobliskich restauracji mieliśmy możliwość degustacji lokalnych przysmaków. Pamiętaliśmy o światowym Dniu Ziemi i z tej okazji wybraliśmy się posprzątać „Naszą Małą Ojczyznę”- a niestety pracy mieliśmy dużo. Dzięki gościnności zaprzyjaźnionych druhów z OSP w Sosnówce po ciężkiej pracy posililiśmy się kiełbaską upieczoną na ognisku. Poznaliśmy kilka nowych miejsc przeznaczonych do bezpiecznej zabawy.
Uczestnicząc w projekcie uczniowie poznali historię regionu i  ciekawe miejsca z nim  związane, pogłębiali uczucia patriotyczne, poszukiwali, gromadzili informację dotyczące „małej ojczyzny”, zdobywali umiejętności twórczego oraz samodzielnego rozwijania zainteresowań oraz aktywnego spędzania wolnego czasu.