Niepodległa, 100 lat Polsko

Niepodległa, 100 lat Polsko

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole organizowane było wiele imprez i uroczystości, które rozpoczęliśmy już w czerwcu tablicą „100-krotnie Dziękuję”, na której każdy mógł umieścić wpis komu za co chce podziękować:), ponad to odbył się wyjazd do kina na film „Dywizjon 303”, konkurs plastyczny „Patriotyzm dawniej, a dziś”, Marsz Niepodległości – Marsz Pokoleń, gra „Śladami Niepodległości”, 09.11 o 11.11 wspólnie zaśpiewaliśmy hymn narodowy, wysłaliśmy 100 kartek do szkół im. Marii Konopnickiej, zapaliliśmy znicze na cmentarzu w Borowicach, uczestniczyliśmy w odsłonięciu Pomnika Wdzięczności w Staniszowie, odbyły się lekcje wychowawcze nawiązujące do symboli narodowych oraz bohaterów Niepodległej. 

Patriotyzm to trudne słowo, ale nadal ważne dla młodych. Tyle się nauczyliśmy, tyle przeżyliśmy, a wszystko na szczęście w Niepodległej Polsce. To był dobry i wzruszający czas, który podsumowała uroczystość Wieczornicy podczas, której mogliśmy świętować odzyskanie Niepodległości w wielopokoleniowym gronie wraz ze społecznością lokalną. Obecnością zaszczycili nas Kombatanci, władze lokalne, uczniowie z rodzinami.
Dzieci  opowiedziały wydarzenia z okresu 123 lat niewoli. Zaangażowaliśmy wszystkich obecnych do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Wieczór zakończył się wspólnymi rozmowami przy kawie i ciastach upieczonych przez rodziców.

Przybyłym gościom, a także tym, którzy  zaangażowani byli  w przygotowanie wszystkich uroczystości bardzo serdecznie dziękujemy. Minione wydarzenia można podziwiać na zdjęciach w galerii. Wkrótce  w naszej szkole ukarze się kalendarz na 2019 – Ku Pamięci 1918- 2019.