Wyniki międzynarodowego konkursu matematycznego KANGUR

Kangur Matematyczny – online | SP nr 38

W roku szkolnym 2019/2020 r. w związku z zawieszeniem zajęć w szkołach konkurs Kangur 2020 został przeprowadzony drogą internetową za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl w dniach 28.05 – 05.06.
Organizatorem konkursu było Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych z Torunia.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas II – VIII. W konkursie tym w naszej szkole wzięło udział 20 uczniów, w poszczególnych kategoriach wiekowych:
Żaczek – kl. II – 1 uczeń
Maluch – kl. III i IV – 6 uczniów
Beniamin – kl. V i VI – 9 uczniów
Kadet – kl. VII i VIII – 4 uczniów
Otrzymaliśmy wyniki konkursu. Miło Nam poinformować iż wyróżnienie otrzymali: Szymon Smykowski i Zuzanna Russek. Na uwagę zasługuje również wynik najmłodszej uczestniczki z naszej szkoły – Antoniny Siekańskiej oraz wyniki Huberta Smykowskiego i Julii Sidorowskiej (tylko jednego punktu zabrakło do wyróżnienia).