Mobilna Pracownia Multimedialna

Nasza szkoła we wrześniu przystąpiła do ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie i WYGRAŁA. Jesteśmy na liście laureatów wśród 764 szkół w Polsce. Udział w konkursie mogły wziąć wszystkie szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców, które zgłosiły się do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Szansę na wygraną zwiększała deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero i  CodeWeek oraz praca plastyczna pt. „Smart szkoła”. Wybór pracy plastycznej w szkole był bardzo trudny – placówka  mogła zgłosić jedną pracę, a wielu uczniów  szkoły wzięło udział w konkursie przedstawiając swoją wizję „Smart szkoły”. Komisja wybrała pracę, którą wykonała Julia S. z kl. 4.

 Otrzymana nagroda bardzo pozytywnie wpłynie na rozwój placówki. Powstanie kolejna, tym razem  mobilna pracownia multimedialna o łącznej wartości 50000 zł. Szkoła będzie mogła (w większym wymiarze) prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie w jeszcze szerszym zakresie korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

09 października 2019 r. Pani Dyrektor odebrała certyfikat podczas uroczystego spotkania w obecności szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Pana Michała Dworczyka.  Szafka z szesnastoma laptopami  ma być dostarczone do placówki w tym roku szkolnym, dzieci już nie mogą się jej doczekać. Szkolny Inicjator realizacji  projektu  podkreśla, że satysfakcję przynosi fakt, iż został doceniony wkład pracy jaki włożył  zespół pracowników i uczniów szkoły w dążeniu do budowania szkoły na miarę XXI.