Święto matematyki

Dnia 18 marca 2019 r. obchodziliśmy w szkole „Święto Matematyki”. Święto to miało dla nas wyjątkowy charakter, gdyż rok 2019 określany jest „Rokiem Matematyki”. W tym szczególnym dla naszych uczniów dniu uczyliśmy się matematyki po przez zabawę. Uczniowie oglądali krótkie filmy dotyczące wielu zagadnień i ciekawostek ze świata matematyki. Rozwiązywali łamigłówki oraz proste zadania dotyczące programowania matematycznego. Na zakończenie odbył się finał konkursu „1 z 3” rozgrywany w trzech kategoriach na zasadzie ogólnie znanego teleturnieju „1 z 10”. W konkursie wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej z klas I – VIII oraz uczniowie oddziałów gimnazjalnych. Każdą klasę reprezentował jeden uczeń wyłoniony podczas eliminacji klasowych. Wszyscy uczniowie fajnie się bawili.