„Kangur” Międzynarodowy Konkurs Matematyczny

Dnia 21.03.2019 w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur Matematyczny”.

Organizatorem konkursu było Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych z Torunia. Jak co roku w konkursie licznie wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas II – VIII. W konkursie tym w naszej szkole wzięła udział  rekordowa liczba, bo aż 30 uczniów z klasy od II do VIII.

Celem Konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół podstawowych,

gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs miał charakter jednorazowego testu. Na rozwiązanie testu przeznaczone było 75 minut. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu, które zostaną ogłoszone w maju 2019 r.